Tłusty Czwartek

To ostatni czwartek tuż przed Wielkim Postem, przyjmuje się, że według tradycji to dzień, kiedy można sobie pozwolić na obżarstwo z mniejszymi wyrzutami sumienia, niż zwykle. Dla cukierników jest to okres wzmożonej pracy, bowiem zapotrzebowanie na popularne faworki, a przede wszystkim pączki w różnych odmianach, tego dnia jest zdecydowanie największe. W Poznaniu i jego okolicach tego dnia mieszkańcy zjadają niemal milion(!) pączków.

 W sondzie opublikowanej na epoznań.pl na temat najpopularniejszych cukierni „pączkowych” oddano ponad 1500 głosów, oto, jak wyglądały wyniki:
  1. „Inna cukiernia” (33% głosów)
  2. Cukiernia Elite (22% głosów)
  3. Cukiernia na Półwiejskiej (12%)
  4. Cukiernia Zagrodnicza (8%)
  5. Cukiernia Kandulski (6%)
  6. Cukiernia Hanna Piskorska (5%)
  7.  Cukiernia Weber  (5%)

 

Najwięcej głosów zyskały sobie cukiernie, których zabrakło w spisie największych cukierni Poznania, a na pierwszym miejscu wśród tych najpopularniejszych zajęła Cukiernia Elite.

Warto pamiętać, że chwila zapomnienia z pączkiem, lub kilkoma oznacza, że aby pozbyć się właśnie spożytych kalorii potrzeba godziny intensywnej jazdy na rowerze, lub 30 minut biegania, dlatego zachęcamy do rozważnego  przygotowywania się do karnawału.