W Poznaniu rusza Festiwal Malta

W ramach tegorocznego Festiwalu Malta w ciągu 12 dni, od 18 do 29 czerwca, odbędą się aż 143 wydarzenia. Będą to nie tylko awangardowe spektakle teatralne, ale również wystawy, wycieczki, warsztaty, koncerty odbywające się w różnych punktach przestrzeni miejskiej.

Przegląd twórczości Milo Rau

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią Festiwal Malta wraca na poznańskie ulice. Ta edycja festiwalu będzie powrotem do korzeni – po 11 latach zdecydowano się odejść od koncepcji „Idiomów” i wrócić do pomysłu skupienia się na twórczości jednego wybitnego artysty. W tym roku będzie to Milo Rau. Widzowie będą mogli zobaczyć między innymi jego głośny spektakl „Powtórzenie. Historia/E Teatru (I)”. 24 czerwca filmy dokumentalne i nagrania spektakli Rau pokaże Kino Pałacowe w Zamku.

Spektakle poznańskich zespołów teatralnych i nie tylko

W czasie Festiwalu Malta premierę będzie miał spektakl „Kombinat” Teatru Muzycznego, inspirowany tekstami Kafki, Huxleya, Orwella oraz muzyką Republiki i Obywatela GC. Premierowo będzie można obejrzeć także propozycję Poznańskiego Teatru Tańca: „Romeos&Julias unplagued. Traumstadt”.

Dla widzów zainteresowanych nowoczesnymi formami teatralnymi przewidziano również spektakle Komuny Warszawa, Teatru Biuro Podróży, Usta Usta Republiki.

Chodźmy w plener z Maltą!

Od kilku lat Malta to przede wszystkim ogólnodostępne wydarzenia plenerowe. W tym roku uczestnicy będą mogli wziąć udział w potańcówkach i silent disco odbywających się w poznańskich parkach, koncertach w ogródkach działkowych, Święcie Fyrtli w kilku dzielnicach na obrzeżach miasta, licznych warsztatach dla dzieci i dorosłych.

Cały program Festiwalu Malta znajduje się tutaj: https://malta-festival.pl/pl/program