W weekend startują linie turystyczne: tramwajowa i autobusowe

Od weekendu majowego poznaniacy będą mogli korzystać z przygotowanej przez MPK sezonowej atrakcji: przejazdów starymi tramwajami i autobusami na liniach turystycznych. Uruchomiona zostanie jedna trasa tramwajowa i dwie autobusowe.

Pierwsze kursy są zaplanowane na sobotę. Historyczny tramwaj będzie kursował jako linia 0. Jego trasa będzie przebiegała przez Jeżyce, Most Dworcowy, Wildę, okolice Politechniki i Ronda Rataje. Początkowy i końcowy przystanek będzie się znajdował koło dawnej zajezdni przy ulicy Gajowej, w okolicy Starego Zoo.

Standardowo kursy będą realizowane zabytkowymi tramwajami 4N, ale MPK zapowiada, że przy sprzyjającej pogodzie uruchomi także odnowiony tramwaj silnikowy Typ 1 z wagonem doczepnym. Będzie on kursował na linii H.

Atrakcją dla poznaniaków i turystów mogą być także przejazdy starymi autobusami. Jednym z modeli będzie popularny „ogórek”, czyli Jelcz 043. Linia autobusowa nr 100 będzie rozpoczynała się przy Nowym Zoo, a kończyła przy dworcu Poznań Główny. Linią nr 102, która będzie kursować tylko w soboty, będzie można dojechać m.in. do Muzeum Broni Pancernej na Woli oraz Muzeum Martyrologii Wielkopolan, czyli Fortu VII.