Wakacyjne remontowe rewolucje – ciąg dalszy

Poznańscy kierowcy i piesi nie mają lekko. Poznańskie Inwestycje Miejskie i MPK szykują mieszkańcom i podróżnym kolejne utrudnienia.

Na początek: remont ul. Dąbrowskiego

wchodzi w kolejną fazę, bowiem wykonawca wadliwej nawierzchni, gdzie tworzyły się koleiny, został wezwany do usunięcia usterki. Oprócz tego zostanie wyłączona z ruchu wschodnia część skrzyżowania Dąbrowskiego/Przybyszewskiego/Żeromskiego. Ruch zostanie przekierowany na ul. Długosza, skąd przez Szamarzewskiego będzie można dojechać z powrotem na Przybyszewskiego.

Podkłady na ul. Fredry

Wg MPK torowisko wymaga wymiany:

Remont torowiska na Fredry będzie polegał na wymianie podtorza oraz szyn. Poznańskie MPK zastosuje tam nowatorskie rozwiązanie polegające na montażu specjalnej płyty betonowej na uprzednio przygotowanym podłożu i następnie wklejeniu do niej szyn tramwajowych. Jednocześnie na styku płyty torowej i nawierzchni asfaltowej zostanie zamontowana   tak zwana płyta przejściowa, które będzie przejmowała naprężenia powstające przez poprzecznie  przejeżdżające samochody, łagodząc przejazd pojazdów przez torowisko. Sama płyta jest długości 12 mb. co pozwoli na wykonanie przejazdu w al. Niepodległości w jednym ciągu. Na samym skrzyżowaniu zostaną zamontowane 4 płyty.

Prace przy skrzyżowaniu ul. Fredry/al. Niepodległości mają potrwać do 28 sierpnia,  na skrzyżowaniu ul. Fredry/ul. Kościuszki do 31 sierpnia.

Częściowe i tymczasowe otwarcie ronda Kaponiery dla ruchu

Rondo Kaponiery to dla wielu kierowców stały punkt przejazdowy na trasie przez Poznań, nic dziwnego, że przedłużający się remont zwyczajnie irytuje.

Przywrócony ruch pojazdów w relacji św. Marcin – Zwierzyniecka oraz św. Marcin – Roosevelta z możliwością skrętu w prawo z ul. św. Marcin. Dodatkowo jesteśmy przygotowani do uruchomienia relacji św. Marcin lewoskręt w kierunku ul. Bukowskiej i mostu Dworcowego.

– mówił Paweł Śledziejowski.

Urzędnicy dodają, że:

Na rondzie Kaponiera możliwy będzie przejazd z ul. Św. Marcin i mostu Uniwersyteckiego na wprost w ul. Zwierzyniecką oraz skręt w lewo lub w prawo w ul. Roosevelta. Ponadto umożliwiony zostanie ruch południową stroną ronda z ul. Zwierzynieckiej oraz z ul. Roosevelta (tylko od strony mostu Teatralnego) w kierunku mostu Uniwersyteckiego. Przy pl. Mickiewicza nie będzie skrętu w lewo z ul. Św. Marcin w al. Niepodległości, natomiast z zamkniętego odcinka al. Niepodległości przy Zamku możliwy będzie wyjazd tylko w prawo w stronę mostu Uniwersyteckiego.

Urzędnicy wraz z policją mają monitorować sytuację i dbać o bezpieczeństwo kierowców i pieszych korzystających z otwartych odcinków i przejazdów. Jednocześnie zapewniają, że termin ukończenia prac ustalony na 31 sierpnia nie ulegnie przesunięciu.

W związku z licznymi zmianami w ruchu należy spodziewać się jednoczesnych zmian w organizacji komunikacji miejskiej, dlatego doradzamy sprawdzenie opcji dojazdu przed wyprawą w miasto.