We wrześniu rozpocznie się kolejny etap Projektu Centrum

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z firmą, która zajmie się wykonaniem kolejnego etapu Projektu Centrum. Tym razem przebudowane zostaną okolice Okrąglaka i Placu Wolności.

Rozpoczęcie robót jest planowane na wrzesień. Wcześniej wykonawca musi zająć się zgromadzeniem niezbędnej dokumentacji i uzyskaniem pozwoleń. Konieczne będzie także opracowanie projektów wykonawczych i zaplanowanie tymczasowej organizacji ruchu. Rozpoczęcie prac głównych będzie poprzedzone wykonaniem punktowych wykopów pozwalających ustalić, gdzie znajduje się podziemna infrastruktura.

PIM zdecydowały się zdecydować z tzw. prawa opcji, które zostało sformułowane w postępowaniu przetargowym. Oznacza to, że realizacją kolejnego etapu Projektu Centrum zajmie się ta sama firma, która została wyłoniona wcześniej w przetargu.

Remont będzie obejmował skrzyżowanie przy Okrąglaku, ulicę Gwarną, a także torowisko wzdłuż Placu Wolności, 27 Grudnia, Fredry. Przebudowana zostanie jezdnia i chodniki. Po remoncie pojawią się także nowe ławki, kosze na śmieci i zieleń. Projekt zakłada wymianę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej – jest to konieczne ze względu na jej stan techniczny.