Weekendowe prace na Jeżycach: zamknięty wiadukt na ulicy Kościelnej

Przez dwa najbliższe weekendy, w dniach 20-23 i 27-30 sierpnia przejazd pod wiaduktem kolejowym przy ulicy Kościelnej będzie zamknięty. Powodem są prowadzone w tym miejscu prace związane z osadzeniem kanalizacji deszczowej.

Przejazd będzie zamknięty od piątku od godziny 23:30 do poniedziałku do godziny 4:00. Dla samochodów wytyczono objazd przez ulice: Nad Wierzbakiem, Al. Wielkopolska, Pułaskiego, Jeżycka, Kościelna i Poznańska. Zmiany nie dotyczą pieszych – będą oni mogli nadal przechodzić pomiędzy ulicą Kościelną i Nad Wierzbakiem.

W dniach 20-23 oraz 27-30 sierpnia prowadzone będą prace na ul. Kościelnej. W związku z tym nie będzie przejazdu pod wiaduktem kolejowym, a autobusy zmienią trasę.

Prowadzone prace spowodują zmiany w kursowaniu autobusu 164 na linii dziennej oraz autobusów 216 i 226 na liniach nocnych. Linia 164 z ul. Wojska Polskiego skręci w ulicę Niestachowską, a następnie Żeromskiego, Dąbrowskiego i Kraszewskiego. Linie nocne pojadą objazdem przez ulice Pułaskiego i Al. Wielkopolska.