Wkrótce rozpoczęcie montażu dachu nad Rynkiem Łazarskim

Zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski poinformował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, że niedługo rozpocznie się montaż zadaszenia nad remontowanym Rynkiem Łazarskim. Dach targowiska zostanie wykonany w technologii, która została wykorzystana także na stadionie Allianz Arena w Monachium.

Nowatorski projekt zakłada użycie specjalnych poduszek z ekologicznej folii EFTE. To ekologiczny materiał, lżejszy od szkła. Wypełnione powietrzem i połączone poduszki nadadzą dachowi odpowiedni kształt.

Remont Rynku Łazarskiego jest prowadzony przez firmę SKANSKA. Całkowity koszt to 42 miliony złotych. Jak zapewnia wiceprezydent Mariusz Wiśniewski, prace przebiegają planowo i mają zakończyć się jesienią tego roku. Po remoncie targowisko będzie miało kształt koła z przestrzenią do organizacji imprez plenerowych. Poprawione zostaną warunki dla dostaw, piesi będą mogli korzystać z szerszych chodników, a dookoła Rynku powstanie fontanna, zielony skwer, miejsce na kawiarniane ogródki i teren do zabaw dla dzieci.