Wmurowano kamień węgielny pod nowy Dom Studencki na Morasku

7 maja odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego Domu Studenckiego. Budynek będzie zlokalizowany pomiędzy Collegium Historicum a Centrum Zaawansowanych Technologii. Ma być gotowy w połowie sierpnia 2022 roku.

W uroczystości wzięli udział między innymi: rektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska, zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski, były rektor UAM prof. Andrzej Lesicki, wicewojewoda wielkopolski Maciej Bieniek. Zabierający głos goście podkreślali, jak ważna dla rozwoju Poznania jest społeczność studencka, mówili także o tym, jakim źródłem energii i poczucia sensu działania są zdolni, kreatywni studenci, których przyciąga do miasta Uniwersytet.

Przedstawiciel wykonawcy akademika, dyrektor Regionu Zachód konsorcjum ALSTAL Grupa Budowlana, zapewnił, że budynek będzie gotowy na czas, czyli w połowie sierpnia przyszłego roku.

Dom Studencki ma się składać z 160 pokoi jednoosobowych z aneksem kuchennym i węzłem sanitarnym. Na każdym piętrze (budynek będzie miał ich 5, z czego 4 mieszkalne) znajdzie się 1 pokój dla osób z niepełnosprawnościami. Każda kondygnacja będzie miała swoją kuchnię z jadalnią i pralnię z suszarnią. W akademiku znajdzie się również miejsce na klub studencki, stołówkę, siłownię i sklep, a nawet na miniprzedszkole.