WOŚP

W tym roku w Poznaniu WOŚP zagrała na Placu Adama Mickiewicza i w CK Zamek. Już od godziny 10:00 trwało gotowanie żurku (około 3000 litrów), którego można było skosztować po przekazaniu datku na rzecz WOŚP.

– Wydaliśmy 665 puszek, tyle osób poszło w miasto. W Poznaniu łącznie działało około 2000 wolontariuszy- mówi Nawrocki, szef sztabu przy Samorządzie Studentów Politechniki Poznańskiej.

W tym roku pieniądze zbierane były na sprzęt medyczny dla dzieci oraz dla seniorów.

Odbył się również pokaz służb mundurowych. Jedną z atrakcji był wojskowy Hummer, a do zabawy zapraszali najmłodszych Sierżant Pyrek i Żarmuś. Natomiast w holu Sali Wielkiej CK Zamek do godziny 21.00 trwała zbiórka krwi. Od godziny 16:00 do ok 21:00 odbyły się licytacje, a wśród licytowanych przedmiotów m.in.: flaga olimpijska, pamiątkowy bilet VIP-owski na finał EURO 2012, obraz przywieziony z Dublina przez prezydenta Ryszarda Grobelnego, koszulką Cristiano Ronaldo z autografem, koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem, zdjęcie RTG kasku kierowcy rajdowego Ben’a Collins’a z autografem).

Ile udało się zebrać?

Liczenie jeszcze trwa, minie też sporo czasu, zanim uda się policzyć wszystkie pieniądze zebrane przez wolontariuszy, ale na tę chwilę wiadomo, że udało się zebrać 39 855 148 złotych.

Dokładna suma zazwyczaj jest znana dopiero pod koniec lutego i zazwyczaj jest o 30-40 proc. wyższa od tej policzonej bezpośrednio po zakończeniu finału. Łącznie w ciągu 20 poprzednich finałów WOŚP udało się zebrać blisko pół miliarda złotych.