Wymiana gruntów: miasto chce przekazać atrakcyjną działkę przy Garbarach

Miasto przygotowuje się do przeprowadzenia zamiany działki przy zbiegu ulic Garbary i Mostowej na tereny na Podolanach. Deweloper będzie mógł zbudować w tym miejscu budynek liczący nawet 7 pięter.

Do zamiany gruntów miało dojść już w ubiegłym roku. Wówczas miasto chciało uzyskać w zamian za działkę przy Garbarach tereny w okolicach ulicy Świętego Wawrzyńca, gdzie miał powstać park. Deweloperowi nie udało się jednak odkupić tych działek od osób prywatnych.

Ostatecznie miasto ma otrzymać działki w rejonie ulicy Straży Ludowej. Są one niezbędne, aby mógł powstać planowany w tym miejscu zbiornik retencyjny.

Deweloper, firma VINCI Immobilier Polska, jest już właścicielem sąsiednich działek, na których znajduje się prywatny parking. Szymon Prymas, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP, przekonuje, że dzięki pozyskaniu nowego terenu będzie możliwe zaprojektowanie spójnej zabudowy i zachowanie ładu przestrzennego. Zgodnie z wydanymi w 2019 roku warunkami zabudowy w tym miejscu może powstać nawet siedmiopiętrowy budynek.