Wystawa World Press Photo – w tym roku po raz pierwszy na targach

Wystawa najlepszych zdjęć World Press Photo w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w odrestaurowanym wnętrzu najbardziej charakterystycznego budynku na terenie MTP – iglicy. Zaprezentowane zostaną tam zwycięskie 24 zdjęcia z 6 regionów świata. Wystawę będzie można oglądać w dniach 9-26 maja.

World Press Photo to konkurs, który odbywa się już od 65 lat. Do tegorocznej edycji fotografowie ze 130 krajów zgłosili łącznie prawie 65 tysięcy zdjęć. Jurorzy konkursu wyłonili spośród nich najlepsze fotografie w 4 kategoriach: Fotoreportaż, Zdjęcie pojedyncze, Projekt długoterminowy i Format dowolny. Nagrody w każdej kategorii przyznano dla przedstawicieli poszczególnych regionów świata: Europy, Afryki, Azji, Ameryki Północnej i Centralnej oraz Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii. Łącznie daje to 24 zdjęcia, które zostaną zaprezentowane na wystawie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pawilon nr 11, czyli tzw. iglica, zbudowana w latach 1954-55, przeszedł w ostatnim czasie modernizację, dzięki czemu stał się odpowiednim miejscem na tego typu wystawy.

Bilety na wystawę kosztują 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy). W ramach wydarzenia będą odbywały się także imprezy towarzyszące. Odwiedzający MTP będą mogli zobaczyć także zdjęcia na wystawie Szymona Brodziaka „Historia uchwycona w kadrze – 100 lat MTP” i prace członków Związku Artystów Plastyków „6 spojrzeń na sztukę”. Wystawy odbywają się w ramach wydarzenia Sztuka w Świecie, które obejmuje także Weekendowe Spotkania z Kulturą. Odbędą się one 14 i 21 maja, a ich odbiorcami są rodziny z dziećmi w wieku 8-12 lat.