Za 2 tygodnie Kaponiera zostanie zamknięta – na 1,5 roku

W Planach jest remont Ronda Kaponiery. Już za około 2 tygodnie, dokładnie 4 sierpnia zacznie się II etap przebudowy Kaponiery. 

W środę podpisano aneks do umowy. Liderem konsorcjum firm wykonujących inwestycję nie będzie Hydrobudowa, a hiszpańska firma Obrascón Huarte Lain.

Węzeł komunikacyjny Kaponiera – zostanie zablokowany na ok 1,5 roku. Tak, to już pewne.  Zgodnie z planem ma się zakończyć wraz z końcem października 2013 roku. – Umowę na tę inwestycję mamy podpisaną od blisko roku. W środę podpisaliśmy tylko aneks. Liderem konsorcjum firm prowadzących inwestycję nie będzie Hydrobudowa Polska, a Obrascón Huarte Lain – tłumaczy Kazimierz Skałecki, dyrektor ds. inwestycji w Zarządzie Dróg Miejskich.

A jak poradzi sobie miasto w związku z remontem? Są już plany z wiązane z organizacją ruchy w rejonie ronda Kaponiera.
Rondo trzeba będzie omijać z każdej strony – wyjaśnia Skałecki. Ulicą Roosevelta od strony Pułaskiego dojedziemy tylko do Słowackiego (po jednym pasie ruchu – reszta będzie zamknięta). Stąd trzeba będzie następnie odbić w ul. Mickiewicza, która na odcinku od Słowackiego do Zwierzynieckiej ma być jednokierunkowa. Po dojechaniu do Zwierzynieckiej będziemy mogli wjechać na rondo Kaponiera, ale tylko w kierunku Górczyna i Bukowskiej.

Jadąc od strony Górczyna dojedziemy ul. Roosevelta tylko do Bukowskiej, w którą będziemy musieli skręcić. By ominąć rondo możemy też odbić na most Dworcowy, stamtąd w Powstańców Wielkopolskich, Al. Niepodległości i Libelta. – Oficjalnie wszystko powinno być „klepnięte” około 30 lipca – dodaje Skałecki.

A co z tramwajami? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi – trwają dyskusję i ustalenia. Na dniach powinniśmy mieć informację co do zmian.