Za miesiąc otwarcie pawilonów handlowych „Nowy Świt”

Prace związane z remontem i przebudową pawilonów handlowo-usługowych na grunwaldzkim Świcie są już na ukończeniu. Już wkrótce okoliczni mieszkańcy będą mogli robić zakupy w nowoczesnych, całkowicie odnowionych budynkach.

Powstały w latach 50. obiekt nie pasował wyglądem do wyremontowanego kilka lat temu ryneczku na Świcie. Był przeznaczony do kapitalnego remontu. Prace miały trwać znacznie krócej, jednak po przystąpieniu do robót odkrywkowych okazało się, że trzeba odtworzyć niektóre elementy konstrukcyjne budynku.

Pawilony na Grunwaldzie zyskają zupełnie nowe oblicze. Zostały zaprojektowane tak, by z zewnątrz odzwierciedlały historyczny układ budynku, ale wewnątrz będą uzupełnione o nowoczesne rozwiązania funkcjonalne. Projektanci zadbali także o to, by połączyć przeszłość z teraźniejszością za pomocą symbolicznego elementu – neonu, którego treść została wybrana przez mieszkańców osiedla Grunwald – Północ w głosowaniu.

Budynki zostały wybudowane w wysokim standardzie, z nowoczesnych materiałów. Wszystkie lokale będą wyposażone w klimatyzację, kurtyny powietrzne oraz energooszczędne oświetlenie. Bezpieczeństwo użytkownikom zapewni monitoring zewnętrzny oraz system sygnalizacji włamania. Klienci i pracownicy będą mogli korzystać z windy.

Wykonawca zadbał także o otoczenie pawilonów. Na „Nowym Świcie” zostaną ustawione stojaki rowerowe i samoobsługowa stacja naprawy rowerów. Pojawią się także stoliki szachowe, drzewa, krzewy i niska roślinność. Ciekawym elementem są budki dla jerzyków, które będą ustawione w okolicy dachów pawilonów.