drogowskaz

Zbrodnia i kara – czyli śladami dawnej przestępczości i sprawiedliwości spacery po Poznaniu

Już w najbliższą sobotę odbędzie się zaplanowany tematycznie spacer z Grupą Przewodników Po Poznaniu. Tym razem w towarzystwie doświadczonego przewodnika będzie można przejść się po Poznaniu i posłuchać o mrocznych szczegółach stolicy Wielkopolski, bowiem spacer zatytułowany będzie „Zbrodnia i kara”.
Podczas gdy porządni obywatele dawnego Poznania zajmowali się handlem lub rzemiosłem, w ciemnych zaułkach i podejrzanych spelunkach toczyło się zupełnie inne życie: oszuści planowali kolejny przekręt, złodzieje obserwowali przyszłe ofiary, a kat namawiał swoje podopieczne do kradzieży. Miejcie się na baczności! Nasza wycieczka będzie pełna nieco ponurych, ale fascynujących historii o zbrodni i karze w dawnym Poznaniu.
– zachęca Katarzyna Tymek, jedna z przewodniczek.
Zbiórka o godz. 11 i 16 ma placu Międzymoście. Organizatorzy przestrzegają, że ze względu na tematykę  wycieczka bedzie przeznaczona dla osób powyżej 16. roku życia.
Nie jest to jednak jedyna możliwość spaceru z przewodnikiem. Do końca września w każdą sobotę o godz. 12.05 przed ratuszem przewodnicy czekać będą na chętnych do wzięcia udziału w spacerze po Starym Mieście trasą królewską. W każdą niedzielę zaś jest planowany szlak cesarski.
Od niedawna są także prowadzone spacery z mottem „Poznańskie ślady Enigmy”, powiązane z realizowanym przez Miasto Poznań projektem „Szyfro- kontener”. O kontenerze stojącym przy CK Zamek pisaliśmy niedawno, to dobra okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej historii. Zbiórki odbywać się będą w każdą sobotę do końca października (zbiórka o godz. 14.30 pod pomnikiem poznańskich kryptologów, przy ul. Św. Marcin).
Wycieczki są bezpłatne. Mile widziane są jednak napiwki dla przewodnika.