Zmiany dla pasażerów na pętli Ogrody

Od soboty 14 maja na pętli Ogrody zmienią się miejsca odjazdowe autobusów linii miejskich i podmiejskich. Ułatwi to pasażerom przesiadanie się pomiędzy poszczególnymi liniami. Poprawi się także komfort korzystania z przystanków.

Zmiany wynikają z zakończenia prac remontowych. Najważniejszą z nich jest otwarcie przebudowanej zatoki przystankowej w pobliżu pętli tramwajowej przy ul. Dąbrowskiego. Będą zatrzymywały się tam wszystkie autobusy linii miejskich. Dzięki temu autobusy podmiejskie linii TP BUS z Tarnowa Podgórnego zyskają miejsce na przystanku przy ulicy Szpitalnej. Dotychczas rozpoczynały one i kończyły swoje trasy na przystanku przy ulicy Nowina – obecnie ten przystanek jest przeznaczony do likwidacji.

Podczas remontu i budowy nowej zatoki autobusowej przeprowadzono także inne prace. Nawierzchnie przystanku i chodnika zmodyfikowano zgodnie z obowiązującymi w Poznaniu standardami. Powstał także kolejny fragment drogi dla rowerów – prowadzi on od wjazdu na pętlę tramwajową do wyjazdu. Osoby oczekujące na przystankach i inne przebywające w pobliżu pętli tramwajowej będą mogły korzystać z nowych elementów małej architektury, takich jak stojaki na rowery, kosze na śmieci i ławki.

W związku z zakończeniem remontu swoje trasy nieznacznie zmienią autobusy linii miejskich i podmiejskich. Szczegóły na ten temat można znaleźć na stronach ZTM Poznań, a także TP BUS.